1. Anasayfa
 2. Hobi & Eğlence

Doğal Taşlarla Tanışmak

Enerjinin Gücüne İnanır mısınız?

Doğal Taşlarla Tanışmak
0

Her şeyden önce, doğal taşların titreşim ve frekanslara sahip olduğu bilinen bir gerçektir. Bu özellikleri sayesinde doğal taşların vücudumuzda bazı etkilere yol açtığı söylenmektedir. Taşların özelliklerinin bilimsel kesinliği yoktur.

Benim taşlara olan ilgim ve merakım, uzun zaman önce doğal taşlardan aksesuar yapan ve satan bir işletme önünde taşları incelerken başladı. İki adet taş dikkatimi çekti ve anlamlarını sorduğum zaman duyduğum şey çok hoşuma gitti. Hoşuma gitmesinin sebebi, ilgilendiğim taşların o an neye ihtiyacım varsa o anlama gelmesiydi. Örneğin o an seçtiğim taşlardan birisi olan Jasper’ın özelliğinin, duygularınızı dengeleme konusunda enerji verdiği ve sizi dinginleştirmeyi sağlayabileceğini öğrenmiştim. Gelin sizlerle birkaç taşı ve etki ettiği düşünülen taşların, ne gibi yararlara sahip olduğunu inceleyelim.

VANADINIT edited

VANADİNİT (GÜÇ) TAŞI

İskandinav Yarımadası’ndan ve civarındaki bölgelerden çıkarılan bu taşın kristalimsi bir yapısı vardır. Vanadinit / Vanadinite Taşı, güç taşı olarak bilinmektedir. Vanadinit; kök çakra, solar pleksus ve alın (3.göz) çakrasını aktif hale getiren çok güçlü bir taştır. Bu taş, çakraların organize bir halde çalışmasını sağlamaktadır. Bu sayede içinde bulunduğunuz ve geliştirdiğiniz enerjilerinizi dengeli kullanmanıza da yardımcı olur.

ametist edited

AMETİST TAŞI

Ametist taşı, kişiyi maddi ve manevi bağımlılıklardan arındırmaktadır. Korkuya karşı etkili bir taştır. İletişim ve bilgelikle ilişkilendirilir. Bu yüzden özellikle iletişim gezegeni Merkür’ün retro dönemlerinde, takı olarak ametist taşını takmak veya etrafta bulundurmak çok faydalıdır. Bilinen herhangi bir zararı yoktur. Şunu da eklemeliyiz ki, enerji frekansları farklı olan taşlar arasında uyumsuzluklar yaşanabilmektedir. Örneğin, ametist ve kuvars birbirleriyle uyumlu olabilirken, ametist ve turmalin arasında enerji çatışması yaşanabilir. Bu nedenle, takı tasarımında taşların enerjilerini dengeli bir şekilde bir araya getirmek gerekir.

sitrin edited

SİTRİN (PARA) TAŞI

Sitrin Taşı para ve başarı taşı olarak adlandırılır. Cüzdanda taşındığında serveti çektiğine inanılır. Kuvars grubu taşlarının sarı tonlarındaki üyesidir ve renginden dolayı kişinin yaşamını parlak ışık enerjisiyle neşe doldurur. Depresyonu ve negatif enerjiyi kişiden uzaklaştırır. Sitrin taşı, metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermede yardımcı olur. Enerji eksikliğinde tamamlayıcı roldedir, sarı renginden dolayı zenginliği ifade eder.

PEMBEKUVARS edited

PEMBE KUVARS TAŞI

Pembe kuvars taşının en bilinen özelliği aşk taşı olmasıdır. Pembe kuvarsın kalbe sekînet verdiğine inanılır. Sinirleri yatıştırdığı düşünülen bu taşın; mekâna pozitif enerji ve sevgi yaydığı düşünülür. Her kadında olmazsa olmaz olarak görülen taşlardandır. Romantizmi kuvvetlendirir. Çiftler arasında aşkı ve tutkuyu artırır. Cilde parlaklık verir ve cildi güzelleştirir.

İçeriği Dinle

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Her şeyden biraz, biri

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz mail bültenine katılın ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir