1. Anasayfa
 2. Üyelik Politikası

Üyelik Politikası


www.asurelik.com (bundan sonrasında Aşurelik olarak bahsedilecektir) sitesinden (kayıtlı üye olarak ya da olmayarak) faydalanmak için öncelikle aşağıda belirtilen üyelik / kullanım şartlarımızı okumalı ve onay vermeniz gerekmektedir.

Aşurelik, yazılım ve teknoloji üzerine bilgi paylaşımı, teknoloji haberleri, video, inceleme ve dosya konuları paylaşarak herkese güncel bilgi vermeyi ve tanıtım yapmayı hedef almıştır.

 1. Aşurelik, (i) internet, teknoloji ve dijital iş kültürü ile içerikler üretmek ve bunları internet üzerinden yayınlamak, (ii) üyelerinin yayınladığı internet, teknoloji ve dijital iş kültürü ile ilgili her tür içeriğe ortam sağlamak, (iii) tüm içeriklerini tavsiye ve bilgilendirme amaçlı olarak kamuya sunmak amacı taşımaktadır.
 2. Aşurelik, ziyaretçilerin ve üyelerin bilgilenmesi amacıyla sunulan içeriklerin kesin doğru olduğunu garanti ve taahhüt etmemekte ve bu içeriklerin sadece tavsiye ve bilgilendirme amaçlı olduğunu beyan etmektedir.
 3. Kullanıcı, Aşurelik sitesinde yer alan cihaz, mobil uygulama ve diğer tanıtımı yapılan ürünlerle ilgili kararını sitedeki içeriklerden bağımsız olarak verdiğini ve ilgili cihaz ve/veya ürüne ilişkin Aşurelik’un maddi ve/veya manevi sorumluluğu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 4. Kullanıcı, hiçbir şekilde Aşurelik sitesinde yer alan bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz.
 5. Aşurelik sitesinde yayımlanan tüm blog yazıları yayımlayan yazarın sorumluluğundadır, başka bir siteden içerik alıntı yapması veya telif hakkı bulunan bir görseli yazısında kullanma durumunda Aşurelik’un bu olay ile ilgili sorumluluğu yoktur. Tüm sorumluluk içeriği paylaşan kişiye aittir. Eğer site yöneticisi paylaşılan bir blog yazısında sakıncalı bir yazı farkederse (kopyalanmış içerik Argo, cinsel içerik, vahşet, katliam, siyaset, hakaret, uygunsuz içerik ve benzeri) site yöneticisi her konuda gereken güncellemeleri yapmakta, yazıyı kaldırmakta ve yazarı bilgilendirip 30 gün içerisinde üyelik iptal etme hakkına sahiptir.
 6. Aşurelik, sunmuş olduğu hizmetlerin ve servislerin daha efektif kullanılabilmesi amacıyla birçok 3. parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde işbirliği yapabilir. Bu işbirliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemlerle olabilir. Aşurelik, e-posta ile pazarlama faaliyetlerinde, kanunların öngördüğü şekilde izinli iletişimde bulunacağını, kullanıcının / üyenin isteği dışında iletişim ve pazarlama faaliyeti yapmayacağını, kullanıcının sistemden ücretsiz ve kolayca çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder.
 7. Aşurelik, sunduğu hizmetlerin kesintisiz ve hatasız çalışması için elinden geleni yapacaktır. Ancak internet erişim hizmeti veren servis sağlayıcıların sistemlerinde meydana gelebilecek teknik arızalar, anlaşmalı olduğu 3. Partilerin sistemlerinde meydana gelecek aksaklıklar, sistem bakımları ve mücbir nedenler gibi vakalarda Aşurelik servisleri de bağlantılı olarak etkilenebilir. Bu gibi durumlarda Aşurelik servislerin etkin olarak işlemesi için gerekli tedbirleri alacaktır, fakat doğrudan müdahale yetkisi olmayan bağlantılı servis arızaları ve hataları için sorumluluk kabul etmemektedir.
 8. Aşurelik, dileği takdirde sunmuş olduğu hizmetler üzerinde en iyi hizmeti verme amacı ile her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapabilir.
 9. Aşurelik internet sitesine üye olurken verilen bilgilerin doğruluğundan ve gizliliğinden, ayrıca şifre ve kullanıcı adının korunmasından, başka kimselerle paylaşılmamasından kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve Aşurelik servislerinin kullanılması halinde Aşurelik sorumluluk kabul etmemektedir.
 10. Aşurelik, değişen yasalar ve koşullara göre kullanıcı sözleşmesini her zaman tek taraflı olarak değiştirebilir, yürürlükten kaldırabilir veya yeni bir sürümünü yayınlayabilir.

Aşurelik internet sitesinden (kayıtlı üye olarak ya da olmayarak) faydalanırsanız şartları kabul etmiş oluyorsunuz. Bu anlaşma bir elektronik anlaşma olup, hukuki anlamda bağlayıcıdır. Kullanıcının verileri, kullanıcının gizlilik koşulları gibi konular, Aşurelik gizlilik politikasında mevcuttur. Kullanım şartları kabul edilmediği takdirde, kullanıcının siteyi ve servisleri kullanmaması yeterlidir.