1. Anasayfa
 2. İş Dünyası & Girişimcilik
Trendlerdeki Yazı

Victoria Beckham X Mango İş Birliği

Victoria Beckham X Mango İş Birliği
0

Gözler 23 Nisan’da mağazalarda yerini alan Victoria Beckham X Mango iş birliğinde. Spice Girls grubundan tanıdığımız Posh Spice yani Victoria Beckham, 2008 yılında keskin bir geçişle moda endüstrisine damgasını vurdu. Şarkıcılıktan tasarımcılığa uzanan bu yelpaze; medyada sansasyonel bir etki yarattı. Tasarım, dikiş, kumaş, üretim, pazarlama gibi kilit noktaları barındıran moda endüstrisine geçişini Victoria Beckham, Waldorf Astoria’da verdiği bir röportajda şöyle anlatıyor:

“Bunu yapmayı isteyerek bir ömür harcadım…”

VICTORIA

VB markasının son 16 senedir zarar ettiğini belirten Business of Fashion şirketi, çeşitli mecralarda ödül kazanmış, moda dünyasında lüks segmentine girebilmiş, hassas terziliğiyle klasik & maskülen tarzı bir arada harmanlamayı başarabilmiş bir markanın bile ayakta kalmasının ne kadar zor olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. 

runway

Bu noktada hedef kitlesini değiştiren İngiliz tasarımcı Victoria Beckham, hızlı üretim yapan İspanyol marka Mango ile kapsül bir dolap koleksiyonu hazırladı. 2008’den beri toplam kaybının 65 milyon pound olduğu belirtilen VB markasının, bu defa kâr edebileceği konuşuluyor. Trend tasarımları ve ortalama fiyat skalasıyla bilinen Mango ise bu sayede DNA’sını kendince zenginleştiriyor. Medyada “VB sokağa indi” söylemleriyle yankılanan bu iş birliğini; Victoria Beckham için çok iyi hazırlanmış bir strateji olarak görüyorum. Dünya’nın birçok yerinde mağazası olan Mango, niş bir kitleye hitap eden VB’nin marka bilinirliğini bu iş birliğiyle arttıracaktır. 

Victoria Beckham at her n 014

Peki bu saate kadar Victoria Beckham markası nasıl ayakta kaldı? Popüler futbolcu David Beckham ile evliliklerinin Dünya basınında “ideal ilişki” olarak sunulması; her ikisinin de kariyerlerine olan katkısını kaçınılmaz hale getiriyor. 425 milyon pound ile Sunday Times zenginler listesinde 325. sırayı alan Beckham ailesinin gücünü hafife almamak lazım. Bu noktada 2008’den beri David Beckham LTD. ŞTİ. ve 2017’den beri özel sermaye şirketi Neo Investment’ın finansmanı sayesinde Victoria Beckham markası piyasada kalabilmeyi başarıyor. 

beckhamfam

Reaksiyon Göster
 • 4
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 1
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Sanat,antika,trendler,koleksiyonlar,röportajlar,moda,giyilebilir teknoloji derken gündelik yaşam koşuşturmanızdan sizi kurtaracak alternatif bir everene hoşgeldiniz...

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz mail bültenine katılın ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir