1. Anasayfa
 2. Kültür & Sanat
Trendlerdeki Yazı

İngiltere’nin Baş Tacı Victoria & Albert Müzesi

İngiltere’nin Baş Tacı Victoria & Albert Müzesi
3

Bugün sizlere Londra’da yaşadığım dönemde ziyaret etmeyi en çok sevdiğim müzeyi anlatacağım. South Kensington bölgesinde bulunan Victoria & Albert müzesi, İngiltere’nin sanayi ve tasarım alanındaki liderliğini vurgulamak amacıyla kurulmuştur. 

Söz konusu sanat ekonomisi olunca standartların üstünde olan V&A, bünyesinde 5.000 yıllık tarihi kapsamaktadır ve 2.3 milyondan fazla nesneyi bulundurur.  Koleksiyonu, sanat, moda, mobilya, mücevherat, fotoğraf, seramik, cam, tekstil ve tiyatro kostümleri gibi çeşitli alanlardan eserleri içerir.

3

Müze, dünya çapında ün kazanmış çeşitli dönemlerden sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapar. Bunlar arasında Michelangelo, Leonardo da Vinci, Raphael, Vincent van Gogh ve Pablo Picasso gibi ustaların eserleri bulunmaktadır.

4

Periyodik aralıklarla sergi, etkinlik, eğitim programları ve atölye çalışmalarına da ev sahipliği yapan V&A müzesi, hedef kitlesini bu sayede aktif tutmayı başarıyor. Müzecilik kavramında alışılagelmişin dışına çıkmayı seven V&A, alanında en iyi olan akademisyenleri bünyesinde barındırarak ziyaretçilere tanıtımlar, özel turlar ve rehberlik hizmetleri sunar. 

2

Tabii bu devasa alanda gezerken yorgun düşmeyeceğinizi sanmayın. Müzenin devamında yüksek tavanlı alana ulaştığınızda ambiyansın tadını çıkarın… Bu görkemli kilisenin cafesinde kahve molası vermenizi tavsiye ederim! 

1

Bir müzeden ziyade akademi olarak gördüğüm bu yere her gittiğimde yeni bir bilgiyle ayrılıyorum. Londra’ya yolunuz düşerse Victoria & Albert müzesini gezmeden dönmeyin! Detaylar için linki ziyaret edebilirsiniz. https://www.vam.ac.uk/ 

Reaksiyon Göster
 • 27
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 7
  sevdim
  Sevdim
 • 1
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Sanat,antika,trendler,koleksiyonlar,röportajlar,moda,giyilebilir teknoloji derken gündelik yaşam koşuşturmanızdan sizi kurtaracak alternatif bir everene hoşgeldiniz...

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz mail bültenine katılın ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. 7 Nisan 2024

  Okuması çok keyifliydi, yazılarının devamını bekliyorum 👏🏻

 2. Uzunluğu tadında ama oldukça bilgilendirici bu içerik için çok teşekkürler.. Zevkle okudum.

 3. Bu harika deneyimlerini paylaştığın için teşekkür ederim sevgili Ece, umarım yakın dönemde ülkemizde de ciddi bir müzecilik reaksiyonu yaşanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir