1. Anasayfa
 2. Gezi & Macera

İzmir’de Ziyaret Edilebilecek Yerler

İzmir’de Ziyaret Edilebilecek Yerler
0

Balaban Göleti

Merkeze 45 km kadar yakınlıkta olan Balaban Göleti birçok kişinin henüz keşfetmediği bir yer. İzmir’de senelerce yaşayan biri olarak şahsen yıllar sonra öğrendiğim bir gerçek. Menderes ilçesinde bulunan Balaban Göleti İzmir’de yaşayanlar için kesinlikle tavsiye edilebilecek olan bir doğa harikası. Müthiş bir göl manzarasının sizleri beklediği Balaban Göleti kamp yapmak için bile tercih edilmektedir. Gitmeyi düşünmeden önce bilmeniz gereken bir şey de şu ki internet ve telefon çekmiyor bu sebepten güzergahınız konusunda öncesinden mutlaka planlama yapmanızı öneririm.

balaban

Bostanlı Gün Batımı Seyir Terası

Karşıyaka/Bostanlı’da ağaçlıklı yapay bir tepe üzerinden başlayıp, denize kadar uzanan bir dizi ahşap platformdan oluşur. Diğer bir adı ile Yaya Köprüsü uzandığınızda ayaklarınızın ucunda deniz tepenizde yıldızları izleyebileceğiniz harika bir rüya. Arkadaşlarınızla toplanıp manzara eşliğinde deniz kıyısında, açık havada vakit geçirmek isteyenler için keyifli bir alternatif.

bostanli

Efes Antik Kenti

Efes, Anadolu’nun batı kıyısında bugünkü Selçuk ilçesinin 3 km uzağında bulunan daha sonra önemli bir Roma kenti olan antik bir Yunan kentiydi. Klasik Yunan döneminde İyonya’nın on iki şehrinden biriydi. Kuruluşu Cilalı Taş Devri MÖ 6000 yıllarına dayanır. Mutlaka gezmek için 2-3 saatinizi ayırmanız gerektiğini belirtmeliyim. Bir süredir gece ziyaretlerine de açılan Efes ışıklandırılması yaz aylarında akşam saatlerinde gezmek isteyenler için ayrı bir deneyim olacaktır. Ayrıca açık olduğu saatler 08:30 – 00.00 ve haftanın 7 günü boyunca açık olan antik kent, yıl içerisinde yalnızca dini bayramların birinci günü öğlene kadar kapalı oluyor.

efes antik kent

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Her şeyden biraz, biri

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz mail bültenine katılın ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.