İlginizi Çekebilir
Trendlerdeki Yazı
_z_ld_m

Zıpla & Gol | Oyun İncelemesi

j&g kapak

Witcher 3, Red Dead Redemption 2, Mafia 1 ve daha nice efsane oyun, biraz sıkışıp yer açın çünkü yanınıza geliyor, en efsane olan.

Oyunu incelemeye giriş ekranından başlayalım, menü tasarımı oldukça basit ve hoş. Müzik ise çok iyi, bence menüden de güzel oyunun müziği. Ama bunlar biz oyuncuları doyurmaya yetmez, bu yüzden şimdi gelelim oyun içine burada madde madde değerlendirmek istiyorum;

  •  Zor bir oyun ama oynanış basit (zor olmasının nedeni güçlü refleks istemesi). oyunda checkpoint noktası yok ve herhangi bir bölümde yandığımızda ilk bölümden başlıyoruz, kaldığımız bölümden devam etmek için oyun içi para vermemiz lazım (bu özelliği hiç beğenmedim ama Allah’tan düşük bir miktar talep ediyor).

  • Oyun içindeki karakterimiz düz bir adam, oyun içi para verip Ronaldo’ya Pele’ye veya Enis Kirazoğluna benzeyen bir karakter seçebiliyoruz. Oyunun hemen başında gizli olan iki karakter var onlar reklam izleyerek, alınabilir hale getiriyoruz bu karakterlerde Messi ve Maradona olması lazım ben izlemediğim için şuan bilemiyorum. Bu çeşitlilik bence çok az güncellemelerle yeni karakterlerin geleceğini düşünüyorum.

  • Oyunda yeterli sayıda animasyon ve nesne var, peki neler var? Alevli top, herkese kırmız kart gösteren hakem, havada kalmamızı sağlayan kuş, öfke modu vs. dediğim gibi yeterli sayıda olmuş çok komplike veya düz olmamış.

  •  Son olarak mikro ödemelerin olmadığı, direk satın alıp oynadığımız hikayeli bir oyunu tercih ederdim ama şartlar elvermemiş, ne diyelim canın sağ olsun Enis Kirazoğlu.
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 5 ay önce

    Admin bu yazar efsane, ilk paragraf google çeviriye benzese de yazı mütüş olmuş. Bu yazar harcanmasın

  2. 5 ay önce

    Yazarımızın Enis Kirazoğlunu yalamamasını ve biraz daha tarafsız olmasını isterdim. Canı sağolsun.