İlginizi Çekebilir
Trendlerdeki Yazı
_z_ld_m

Mısır Tadında Film Önerileri | Bölüm 2

POSTER_movie_film_movies_posters_1920x1080 (1)

Çok sevilen ve çok okunan yazımın ikinci bölümüne hoş geldiniz. Şakayı bir tarafa bırakırsak kenarda köşede unutulmuş filmleri yad etmeye devam edeceğim. Şimdiden keyifli okumalar.

Film izlemek bir hobiden çok kültür haline gelmeye başladı. Sosyolojik ve psikolojik açıdan toplumsal analizler yapma imkanı veren ve gelecek bakımından da yaratıcı fikir ve hayal gücünü geliştiren içeriklerin üretilmesi senaryo okumak, kurgu, yönetmenlik bilgi ve birikimlerinin kullanım alanlarına göre yeteneklere bağlı olduğunu da gösteriyor. Film-dizi alanında şaheser olan bazı işlerin mutlaka izlenmesi gerekiyor. Bunlardan birkaçını sizler için sıraladık. Film-dizi alanında özgün çalışmalar hayatınıza değer katacaktır.

Seven (7)

Filmin senaryosu Andrew Kevin Walker tarafından yazılmıştır. 1995 yapımı olan filmin yönetmeni ise birçok yapımla adından sıklıkla söz ettiren meşhur yönetmen David Fincher’dır. Ülkemizde 1996 yılında gösterime giren Yedi Filmi’nin başrollerinde ise Brad Pitt, Morgan Freeman, Kevin Spacey ve Gwyneth Paltrow bulunmaktadır.

Kutsal metinlerde yer alan ve Hristiyanlık doktrini içinde 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi özgün yöntemleri ile cezalandıran bir seri katil ve onun peşindeki iki polisin ortaklığını ve macerasını anlatan bu film trajedi, dram, psikoloji ve suç alanında en iyi filmlerden biridir.

Yes Man (Bay Evet)

Yine geçen yıllara ait bir şaheser ile değerlendirmemize devam edelim. Yes Man, Bay Evet olarak tercüme edilmiş bir filmdir. Bu film ülkemizde 2009 yılında gösterime giren ve baş rolünde usta oyuncu Jim Carrey bulunan bir eserdir. Filmin yönetmen koltuğunda Peton Reed bulunmaktadır.

Senaryosu Jarrad Paul, Nicholas Stoller, Andrew Mogel tarafından yazılan film, Jim Carrey’nin para almadan oynadığı ve hasılatın bir kısmına ortak olmayı istediği bu nedenle risk aldığı bir film olarak dünya çapında 223.2 milyon USD gişe yapmıştır.

Asosyal bir tip olan Carl’ın bir gün bir terapi ile bütün dünyasının değişmesini eğlenceli mizah anlayışı ile ele alan filmde  muazzam bir bakış açısı bulunmaktadır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap