İlginizi Çekebilir
Trendlerdeki Yazı
_z_ld_m

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu | Film İncelemesi

naim3 (1)
1

Merhaba arkadaşlar, size söylediğim gibi Cep Herkül’ü filminin incelemesi ile karşınızdayım.

Öncelikle söylemek gerekirse film beklediğimden daha başarılıydı. Başlangıcında Naim Süleymanoğlu’nun Bulgaristan’da; 2 erkek kardeşi, anne ve babasıyla birlikte geçirdiği çocukluk zamanını anlatıyor. Halterle ilk tanışması ise tamamen bir tesadüf eseri gerçekleşiyor. o anda orada olan halterci gençler Naim’in bir yeteneğe sahip olduğunu anlayıp onu değerlendirmek istediklerini hocalarıyla paylaşıyor ve film bu andan itibaren büyük bir heyecanla devam ediyor.

Aynı zamanda 1980’li yıllarda Bulgaristan’da yaşayan Türk halkının çektiği acıları, yaşadığı belli başlı sorunları da film aracılığıyla öğrenmiş oluyoruz. Naim’in belki de bu kadar başarılı olmasının nedeni yeteneğinin yanında vatanına ve milletine olan sevgisi, istediği hürriyettendir.

Yaşadığı her türlü acının, zorluğun karşısında her zaman başını dik tutan ve özgürlük adına önüne gelen çoğu fırsattan vazgeçen Naim Süleymanoğlu, aslında hepimize çıkarabileceğimiz çok güzel bir ders veriyor. İnanç; Her şeye olan inancımız. Öncelikle de kendimize. İnanmak başarmanın yarısı derler, ne kadar doğru bir söz olduğunu bir kez daha anlamış oldum. Bu filmde Naim sesini tüm dünyaya duyurabileceğine inandı, halkının yaşadığı sıkıntılara çare olabileceğine inandı, gerçek bir şampiyon olabileceğine inandı ve başardı. Ezilmeye ve ezmeye, hürriyetten alıkonulmaya asla müsaade etmedi ve tüm cesaretiyle durdu siyasilerin karşısında, sırtında milletine olan borcunun ağır yükü ile.

Son olarak böyle bir başarılı hayat hikayesini sinemaya döken yapımcı ve yönetmenleri tebrik ediyor, Türk milletinin gururunu göklere çıkaran milli sporcumuza hatırlanmayı ve teşekkür etmeyi kendime borç biliyorum.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. evet bende bu filmi merak ediyorum, zaten film müziği süperdi filmde güzeldir kesin…